Staff

Leadership team

Executive Head Teacher and Associate Head Teacher
 

Executive Head Teacher
Mrs Cecilia Mojzes

Associate Head Teacher
Mrs Amber Ilyas

Deputy Head Teacher Deputy Head Teacher
 

Deputy Head Teacher
Miss Bronwen Smith

Deputy Head Teacher
(Designated Safeguarding Lead/SENDCO)
Miss Tracy Davis

Assistant Head Teachers

Assistant Head Teacher
(EYFS)
Mrs Aliza Shaikh

 

 

Assistant Head Teacher
(KS2 – Year 3/4)
Miss Dionne Thompson

Assistant Head Teacher
(KS1 – Year 1/2)
Mrs Veneice Raeburn

 

 

Assistant Head Teacher
(KS2 – Year 5/6)
Mrs Ruhena Amin Chowdhury

Teaching staff

Class Teacher
NKam/NKpm Mrs Khanom (Year Group Leader)
NAam/NApm Miss Altaf
RS Mrs Shaikh (AHT, Year Group Leader)
RA Miss Nazir
RT Mrs Thacker
RM Miss McKenzie
1N Miss Nadeem (Year Group Leader)
1A Miss Adam/Miss Jamaldin
1J Mrs Nair
1B Mrs Begum
2R Mrs Raeburn (Year Group Leader)
2K Miss Khatun
2A Miss Asghar
2N Miss Ahmed
3B Miss Bigby (Year Group Leader)
3M Miss Masawudu
3H Miss Helal
3A Mrs Amad
4M Miss Musa (Year Group Leader)
4A Mr Allchurch
4I Miss Iqbal
4P Mrs Parvin
5B Miss Begum (Year Group Leader)
5P Mr Pasha
5S Mrs Begum
5A Miss Austin
6H Miss Hamida (Year Group Leader)
6R Miss Rasul
6Q Mr Quist
6I Miss Islam
ASD Resourced Provision Miss Wasike-Ginn
ASD Resourced Provision Miss Cichorek
MFL Lead – French Miss Bensadok
Intervention Mr Parker
Intervention Mr Gillies
Intervention Mrs Mukadam
English Intervention – Wave 3 Mrs Musalman
On Maternity Leave Miss Dover
On Maternity Leave Mrs Khaliq
On Maternity Leave Mrs Tasnim

Admin Staff and Senior Support Staff

Post Name
School Business Manager Mrs Jas Seehra
Senior Admin Officer (Admissions) Miss Mandeep Chana
Senior Admin Officer (HR) Mrs Memuna Janab
Senior Admin Officer /Receptionist (SEN) Mrs Brenda James
Administrative Admission Assistant Mrs Bilkish Patel
Receptionist/Admin Assistant Mrs Kukila Begum
Business Administrator Apprentice Mrs Farzana Allahbaksh
Family Support Coordinator Mrs Montgomery
Senior Learning Mentor Mrs Patel
Learning Mentor Mrs Jones
Higher Level Teaching Assistant Miss Jamaldin
Senior Teaching Assistant Mrs Khan
Stock Officer/Librarian Miss Farragher
Wellbeing Assistant Mrs Rani Lall
Reprographics Assistant Husna Uddin
Site Supervisor Mr Ian Montgomery
Site Supervisor (Casual) Mr John Monk / Mr Paulo Rodrigues
Cook Mrs Cecilia Okomo Mangue

Sports Coaches

Name Name Name Name
Mr Stavrinou Mr Glass Mr Hollis Mr Lodge

Support Staff

Name Name
Aisha RAZA
Aisha SALMIN
Amanda SOLANKI
Annie RIZVI
Ashia KHATUN
Baldev PANESAR
Basheerunnisa SIDDEEK
Charanjit SRAI
Davide FORESTIERI
Farzana MARBAN
Gurdip KAUR
Halima YOUNAS (Maternity)
Hamida BEGUM
Jaspinder Kaur RAI
John CLARKE
Katya IVANOVA
Kim PHILP
Lisa PEEK
Mehrun Nisa RABBANI
Nasim MOOSA
Nasreen AHSA
Nicola WILLIAMS
Nila CHUDASAMA
Olabisi ALADATAN
Osas OMOZUSI
Precious Adamkie RODBOURNE (Maternity)
Rachna PARDESI
Rami SUJITH
Rashpal SEYAN
Ratha KAUR
Razia BEGUM
Rothna Vyas
Sandra JEGANATHAN
Serena WILLIAMS
Shapla KHATUN
Shireen AKTER
Sonia YAQUB
Sultana UDDIN
Sumaiya RANGREJ
Tanveer BATOOL
Vandana PARMAR
Yasmin REHMAN